Sīkdatņu izmantošanas politikā skaidrots, kā SIA “Dāvanu Serviss” (turpmāk, Dāvanu Serviss savā interneta vietnē www.dineinthedark.lv un citās vietnēs, kuras uztur Dāvanu Serviss, piemēram, davanuserviss.lv, superauto.lv (turpmāk katra no tām – interneta vietne, bet visas kopā – interneta vietnes), izmanto sīkdatnes (cookies). Personas datu apstrādes pārzinis datu apstrādei norādītajās interneta vietnēs ir SIA “Dāvanu Serviss”, reģistrācijas Nr.40003988724, Miera iela 15-4, Rīga, LV-1001. Detalizētāku informāciju par sīkdatņu izmantošanu vai fizisku personu datu apstrādi, Jūs varat saņemt, rakstot uz uz epastu: dati@davanuserviss.lv

Kas ir sīkdatnes un kā tās darbojas?
Sīkdatnes ir neliela izmēra faili, ko uz interneta vietnes apmeklētāja galaiekārtu (piemēram, datoru, mobilo tālruni) nosūta apmeklētās interneta vietnes. Sīkdatnes tiek saglabātas interneta pārlūkprogrammas (piemēram, Internet Explorer, Firefox) datņu direktorijā interneta vietnes apmeklētāja galaiekārtas cietajā diskā. Nākamajā reizē, kad interneta vietnes apmeklētājs apmeklē to pašu interneta vietni, interneta pārlūkprogramma lasa sīkdatni un nodod informāciju atpakaļ interneta vietnei vai elementam, kas sākotnēji iestatīja sīkdatni. Sīkdatnes nekādā veidā nerada apdraudējumu interneta vietnes apmeklētāja datoram.

Kādas sīkdatnes Dāvanu Serviss izmanto? Lai uzlabotu interneta vietņu funkcionalitāti un atvieglotu interneta vietņu lietošanu, interneta vietnēs tiek izmantoti šādi sīkdatņu veidi:

1. Sesijas sīkdatnes:
Tās ir pagaidu sīkdatnes, kuras tiek saglabātas tikai tik ilgi, kamēr interneta vietnes apmeklētājs neaizver interneta pārlūkprogrammu pēc piekļuves interneta vietnei. Sesijas sīkdatnes palīdz interneta vietnei atcerēties, ko apmeklētājs izvēlējies iepriekšējā lapā, lai nevajadzētu atkārtoti ievadīt informāciju.

2. Pastāvīgās sīkdatnes:
Šīs sīkdatnes pēc Dāvanu Serviss interneta vietnes apmeklēšanas nejauši izveidota numura veidā tiek saglabātas interneta vietnes apmeklētāja galaiekārtā. Tās identificē interneta vietnes apmeklētāju kā unikālu lietotāju, un, apmeklētājam atgriežoties interneta vietnē, palīdz atcerēties informāciju par apmeklētāju un par darbībām, kuras interneta vietnes apmeklētājs iepriekš ir veicis. Sīkdatnes saglabāšanās laiks interneta vietnes apmeklētāja ierīcē būs atkarīgs no sīkdatnes veida.

3. Sekošanas sīkdatnes:
Šīs sīkdatnes Dāvanu Serviss izmanto interneta vietnes struktūras apskates statistikai;

4. Trešo personu sīkdatnes:
Dāvanu Serviss izmanto trešo personu, piemēram, uzņēmuma Google, sīkdatnes, lai apkalpotu reklāmas un optimizētu mārketinga komunikāciju. Trešo personu reklāmdevēji izmanto galaiekārtā saglabātās sīkdatnes, lai novērtētu reklāmas efektivitāti un individualizētu interneta vietnes apmeklētājam attēlotās reklāmas saturu. Informācija, ko savāc trešo personu reklāmdevēji, var ietvert tādus datus kā, piemēram, ģeogrāfiskā novietojuma dati (izriet no IP adreses).

Datu apstrādes tiesiskais pamats
1., 2. un 3.punktā minēto sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir Dāvanu Serviss leģitīmā (tiesiskā) interese, kas saistīta ar tās komercdarbības nodrošināšanu - nodrošināt mājaslapas funkcionalitāti un analizētu Dāvanu Serviss mājaslapas lietojumu darbību, kā arī izstrādāt un ieviest to uzlabojumus. Dati tiek apstrādāti, pamatojas uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta f) apakšpunktu.

4.punktā minēto sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir datu subjekta (Jūsu) piekrišana. Dati tiek apstrādāti, pamatojas uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta a) apakšpunktu.

Cik ilgi tiek glabātas sīkdatnes
Ja nav noteikts citādi, sīkdatnes tiek glabātas, kamēr tiek izpildīta darbība, kādam nolūkam tās vāktas, un pēc tam tās tiek dzēstas.

Kā ierobežot sīkdatņu saglabāšanu vai noņemt sīkdatnes no galaiekārtas?
Ja lietotājs nevēlas, ka tiek izmantotas sīkdatnes, ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr jāņem vērā, ka nevar atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām vietnes un mājaslapas pilnvērtīgas lietošanas nodrošināšana nav iespējama.

Informācijas izmaiņas
Dāvanu Serviss ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šo sīkdatņu politiku. Interneta vietnes apmeklētāja pienākums ir regulāri pārbaudīt šīs lapas saturu, lai iepazītos ar jebkuriem sīkdatņu politikas atjauninājumiem vai tajā veiktajām izmaiņām.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu mājas lapu vienkāršāku. Iepazīsties ar mūsu Sīkdatņu izmantošanas politiku. Tajā ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana mūsu uzturētajās interneta vietnēs, norādīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.